צרו קשרצרו קשר

איך לשחרר גב תפוס?

ארגון הבריאות העולמי מצא ש-95% מהאוכלוסיה הבוגרת בעולם לא עומדות במינימום הנדרש לפעילות גופנית. (מקור) מצופה מאנשים מבוגרים שיעשו פעילות גופנית משחררת לפחות 30 דקות 5 פעמים בשבוע. כתוצאה מכך, לא מפתיע איך כל כך הרבה מבוגרים סובלים מכאבי גב ומגב תפוס לעתים תכופות. אחת הסיבות לכך היא העובדה שרבים מאיתנו עובדים במשרד שדורש מאיתנו לעמוד כל כך הרבה זמן ומעטים מאוד מוצאים את הרעיון של משרד בעמידה נחמד. אז מה עושים כדי להימנע מגב תפוס? או לפחות לשחרר אותו כשהוא נתפס? 

ישנם תרגילים רבים לשחרור גב תפוס, אך אחת ההמלצות המעולות שרבים מדווחים עליה כעל מועילה, היא ההמלצה בסרטון הבא. צפו בסרטון שאורכו קצת יותר מ-3 דקות ונסו לפעול על פי ההוראות. יש פירוט בעברית לאחר הסרטון בהמשך למטה.

על מנת שיהיה אפשר להשתמש בטכניקה של הסרטון, יש צורך בכדור מסאז' או בכדור טניס קטן. 

  1. שוכבים על הרצפה עם כרית מתחת לראש שיהיה נוח. 
  2. מקפלים את הרגליים כך שכפות הרגליים מקבילות לקרקע.
  3. מניחים את הכדור הקטן מתחת לגב העליון.
  4. על מנת לבדוק אם הוא ממוקם טוב, יש להכניס ידיים מתחת לגב התחתון ולראות שאי אפשר להכניס את כל היד. אם אתם מצליחים להכניס את כל היד סימן שהתנוחה שלכם לא מדויקת ואתם למעשה מרימים את הגוף שלכם כדי להתיישר עם הגב העליון על הכדור. צריך שאם מכניסים את הידיים משני צידי הגוף, הם לא יוכלו לגעת אחת בשני אלא הגב התחתון יפריע באמצע.
  5. ממתינים 30 שניות ואז מזיזים את הכדור למקום אחר בגב העליון.

שיטה זו היא שיטה אחת מבין שיטות רבות. לא כל השיטות עובדות לכולם, אך אנחנו לא יכולים כמובן לציין את כל השיטות. נעדכן בעתיד את העמוד הזה כדי לפרסם פה שיטות נוספות להקלה על שחרור בג תפוס.