צרו קשרצרו קשר

ביטוח בריאות - כיצד יכול לעזור במקרה של כאבי גב?

אחד מסוגי הכאבים התדירים והנפוצים ביותר, הן אצל גברים והן אצל נשים, הן אצל צעירים והן אצל מבוגרים, הם כאבי גב. לא מעט אנשים מתמודדים עם כאבים מסוג זה מסיבות שונות מה שמחייב אותנו לעבור טיפולים מסוגים שונים, מה שמחייב אותם לסגל לעצמם אורח חיים מסוים, על מנת להפחית את עוצמת הכאב והלחץ שהם חשים, בשביל שיוכלו לתפקד באופן סביר ביום יום ובכלל.

כאבי גב יכולים לנבוע מסיבות שונות. בין היתר הם נובעים מכאבי גדילה בגיל צעיר, יציבות והליכה לא נכונה, נשיאת משקלים כבדים, פעילות ספורטיבית ענפה, תאונה, חבלה או פציעה אשר משפיעה על מצב הגב לטווח הקצר או הארוך. כל זה כמובן מחייב טיפולים מותאמים, ולא פעם גם ניתוחים משמעותיים.

ביטוח בריאות יכול לעזור לנו לממן טיפולים שכאלה, וכן הוא יכול לעזור לנו לקבל טיפול מהרופאים והמכונים הטובים ביותר. לשם כך, אנחנו צריכים כמובן לבחון מה מציעות חברות הביטוח השונות הן בהקשר של פוליסת הביטוח המלאה והן באופן ספציפי בהקשר של טיפולים עבור כאבי גב מסוגים שונים.

מי שעושה ביטוח בריאות על מנת לקבל טיפולים במקרה של כאבי גב, צריך לזכור שאין מדובר בדבר פשוט ומיידי. כמו במקרים אחרים, חברת הביטוח תדרוש מאיתנו תקופת אכשרה, תקופה במהלכה לא נוכל להגיש תביעות למימוש הביטוח. כמו כן, החברה תבקש מאיתנו לעבור בדיקות ולמלא שאלון, על מנת שהיא תוכל לקבוע מה מצבנו, על מנת לדעת כמה עליה לגבות מאיתנו עבור הביטוח שלנו, ומה בדיוק היא יכולה להציע לנו. זאת על מנת שלא ייווצר מצב שהחברה תפסיד כתוצאה מהפוליסה שלנו.

כיצד בוחרים ביטוח בריאות להתמודדות עם כאבי גב?

מן הסתם, הדבר הראשון שאנחנו צריכים לבדוק זה, מה כוללת הפוליסה מבחינת בדיקות, טיפולים וניתוחים. במקרה של כאבי גב, חשוב לבדוק אם הפוליסה כוללת גם אופציה של טיפולי פיזיותרפיה וכן טיפולים משלימים שונים, אשר נדרשים לא פעם לצורך התמודדות עם כאבים מסוג זה.

הדבר השני שאנחנו צריכים לבדוק הוא, מי הם הרופאים אשר נמצאים בהסדר עם חברת הביטוח, באילו מכונים מדובר, וכיצד אנחנו יכולים לממש את הפוליסה בצורה אופטימאלית עבורנו מבחינה זו. אנחנו צריכים גם לבחון כיצד זה מתבצע בפועל, כלומר כיצד אנחנו יכולים לממש את הפוליסה ואת התנאים שלנו.

לפני סיום חשוב להדגיש, יש הבדל בין מצב בו אנחנו נכנסים לפוליסה כשכבר יש לנו כאבי גב לבין מצב בו הכאבים מופיעים תוך כדי שאנחנו מבוטחים. זה משפיע על עלויות הביטוח מן הסתם, וכן על התנאים של הפוליסה. עלינו לקחת את זה בחשבון כאשר אנחנו מתכוונים לחתום על פוליסה ועוד לפני כן, כאשר אנחנו בוחנים את התנאים שלה.