צרו קשרצרו קשר

עיסוי וואטסו לכאבי גב תחתון

עיסוי יכול לספק הקלה רבה בכאבי גב תחתון לאנשים הסובלים מכאבי גב כתוצאה ממתיחת שריר למשל, במידה והשריר הכואב הוא זה שמטופל בצורה ממוקדת ויעילה. כאבי גב תחתון מהסיבות הנ"ל הן מהסיבות הנפוצות לכאבי גב והוא יכול להפריע לפעילויות היום-יום שלנו. עיסוי יכול להחזיר אותנו למסלול ולתת לנו הקלה למשך היום.

שימוש בעיסוי להקלה על כאבי גב, הוא טיפול טבעי שעוזר במקרים בהם הרפואה הקונבנציונלית לא עוזרת. במיוחד כאשר מדובר בכאבים כרוניים. הטיפול באמצעות עיסוי לא רק עוזר להקל על הכאבים, אלא נותן תחושה של שחרור וחידוש של הגוף, גם בתקופות בהם הכאבים עזים ומוציאים אותנו מריכוז בעבודה וביום יום. 

אחד הטיפולים הנפוצים בתחום העיסוי הוא טיפול וואטסו - זהו טיפול אשר נעשה כשהמטופל רפוי בתוך מים חמים וכך הגוף הופך להיות יותר גמיש ואפשר לעבוד על שרירים שיותר קשה לעבוד עליהם כאשר הגוף קשיח ויבש. טיפול וואטסו הוא סוג של טיפול אשר בו משתמשים בטכניקות ברפואה הסינית אשר מטרתן לאפשר זרימה טובה יותר של הצ'י וכך גורמים לגוף כולו להרגיש טוב יותר. גם שבמקרים רבים, מטופלים אשר באים כדי לקבל הקלה על כאבי גב, מרגישים שהם 'מחודשים' והגוף כולו, ואפילו הנפש, מרגישים טוב יותר בסוף הטיפול.

האם עיסוי יכול להועיל לכאבי גב?

עיסוי הופך להיות נפוץ מאוד בשנים האחרונות לטיפול בכאבי גב, ובפרט לטיפול בכאבי גב תחתון. ישנם מחקרים שמוכיחים שאנשים שמשתמשים בעיסויים לכאבי גב, מרגישים טוב יותר, במיוחד כאשר טיפולים אחרים לא סיפקו את אותה הקלה. היתרונות בטיפול זה הם

  • זרימת דם בריאה יותר
  • הורדת מתח מהשרירים
  • מגדיל את רמת האנדורפין בגוף וכך גורם לתחושה של הרגשה טובה יותר - דרך להפחית דיכאון וחרדה.

טיפול וואטסו בהריון

טיפול וואטסו הם טיפולים אשר ניתן לעבור בתקופת ההריון והם טיפולים אשר נחשבים איכותיים מאוד ומתאימים מאוד לנשים בהרין הסובלות מכאבי גב תחתון. נשים בשליש השני או השלישי של ההריון פונות לטיפולים אלו כי הוא נותן מענה טוב לכאיב הגב. כשפונים למטפל עבור כאבי הגב, יש לפנות למטפל בעל ההסמכה המתאימה ויש להיוועץ קודם בקשר לשלב שבו את נמצאת בהריון לפני כן. 

ממה מומלץ להימנע בתקופת ההריון?

  • עיסוי בשלב מוקדם של ההריון
  • עיסוי חזק מדי (רצוי עיסוי עדין)
  • שימוש בשמנים מסוימים אשר מחוממים לטמפרטורות של מעל 37 מעלות
  • עיסוי על ידי מטפל לא מוסמך ולא מקצועי - רצוי לבחור מטפל אשר אין לו רק ידע והסמכה בעיסוי, אלא גם ניסיון רב בעבודה מול נשים הריוניות.