צרו קשרצרו קשר

פגיעה בגב במהלך העבודה

תאונת עבודה הפכה להיות דבר שכיח מאוד בשנים האחרונות, כאשר עובדים רבים נפגשים כתוצאה מחוסר תשומת לב בזמן העבודה. אחת מהפגיעות השכיחות ביותר זה פגיעה בגב במהלך העבודה.

פגיעה בגב במהלך העבודה יכולה להגיע במגוון רחב של דרכים אם בעת הרמת משא כבד, תנועה לא נכונה או נפילה מגובה – כל אחד מהפעולות הללו יכול לגרום בסופו של יום לפגיעה בגב אשר עלולה להגביל אתכם בעבודה וגם בחיי היומיום שלכם. עובד אשר נפגש בגב בעת העבודה יכול לסבול מכאבים עזים בגב ובצוואר, ואף להיות מוגבל בתנועה דבר שעלול להשליך כמו שכבר אמרנו על חיי היום יום שלכם.

מהם אחוזי הנכות בגין פגיעה בגב?

תאונות עבודה יכולות להשליך באופן ישיר על העתיד שלכם, ולכן בחלקים מהמקרים בעת פגיעות רציניות יכול להיקבע אחוזי נכות כתוצאה מפגיעה אשר יכול להגביל אתכם לאורך זמן. ישנם מקרים בהם תוכלו להוכיח כי הפגיעה בגב קשורה באופן ישיר אל תאונות עבודה, וכך תהיו זכאים לקבל פיצויים וקצבאות שונות מהמוסד לביטוח לאומי.

על מנת שהפגיעה בגב ממנה אתם סובלים תוכר בתור פגיעת עבודה היא כמובן חייבת להתרחש או להיגרם בזמן העבודה, פגיעה בגב אשר נגרמה כתוצאה מעבודה ממושכת איננה מוכרת כחלק מאותן תאונות עבודה. כמובן במקרים מסוימים עם הייצוג הנכון תוכלו לקבל אחוזי נכות גם על פגיעה בגב אשר הגיעה לאחר זמן ממושך.

כיצד מתבצעת התביעה לקבלת דמי פגיעה וקצבת הנכות

כמו שבטח יצא לכם להבין, כאשר מדובר על דרישה שלכם מהמוסד לביטוח לאומי – אתם אלה שצריכים להיות אסרטיביים ולפנות באופן יזום על מנת לקבל את המגיע לכם. תאונות עבודה יכולות לקרות בכל רגע נתון, ולכן חשוב מאוד שתבינו כיצד תוכלו לדרוש את הפיצויים ואת הקצבה אשר מגיעה לכם.

על מנת לקבל את דמי הפגיעה עליכם לפנות אל סניף הביטוח הלאומי הקרוב ביותר למקום מגוריכם, שם תוכלו למלא טפסים ולהוכיח בעזרת מסמכים רפואיים כי אינכם יכולים להמשיך לעבוד. בנוסף תצטרכו להוכיח כי הפגיעה התרחשה בזמן העבודה או תוך כדי העבודה – כך שהיא תוכר בתור אחת מאותן תאונות עבודה.

לאחר שהפגיעה תוכר בתור תאונת עבודה, יהיה הנפגע רשאי לדרוש אחוזי נכות דבר שיעלה בפני ועדה מיוחדת אשר היא זכאית לאשר או לדחות את הבקשה על פי שיקולים רבים שקשה מאוד לפרוס אותם כאן לפניכם.