צרו קשרצרו קשר

ציוד אורטופדי לטיפול בכאבי גב

כאבי גב הם מהכאבים החזקים והמטרידים ביותר וניתן לצמצמם בעזרת שימוש בציוד אורטופדי המותאם למצבים מעין אלו. הכאבים, במקרים רבים, מצליחים לשבש באופן ניכר את הפעילות השוטפת של הסובל מהם ופוגעים קשות באיכות החיים. כאבי גב תחתון הינם הנפוצים ביותר ומופיעים מעל לעכוז ומתחת לצלעות. הכאבים יכולים להקרין לכיוון הירכיים והעכוז. מכאבי גב תחתון יסבלו כ 80% מהאנשים בשלב כלשהוא בחייהם והתסמינים הם: כאב, צריבה ודקירה שיכולים להופיע בעוצמות שונות. הם נגרמים ממחלות, זיהומים, חבטות, תאונות, חבלות, תנועות לא חדות ועוד. רופאים ופיזיותרפיסטים  ממליצים על טיפולים שונים ולהיעזר, כאמור, בציוד אורטופדי מתאים.

אביזרים נפוצים לטיפול בכאבים

האביזרים הנפוצים ביותר לטיפול בבעיות אלו הם החגורות האלסטיות על סוגיהן השונים. חוגרים אותן סביב הגב התחתון במקום הכאב והן תומכות באזור, מפחיתות את הזעזועים בעמוד השדרה, מחממות את האזור וגורמות להזרמת דם רבה יותר וכדומה.

להלן מספר דוגמאות של חגורות:

  • חגורות תומכות גב עם תומכים/חיזוקים וסגירה כפולה.
  • חגורות גב עם רצועות לויסות לחץ.
  • חגורות גב עם כריות סיליקון לתמיכה טובה.
  • חגורות גב ללא חיזוקים המספקות קומפרסיה ושומרות על חום.
  • חגורות גב מגנטיות אשר משככות כאבים, מסייעות לשרירים, מפחיתות לחצים ועוד.
  • חגורות גב עם אלקטרודות אשר יוצרות פולסים חשמליים עדינים שניתן לווסת עוצמתם. הפולסים משפיעים על מערכת העצבים וגורמת לשחרור אנדורפינים המפחיתים את עצמת הכאב. במהלך הפעלת המכשיר מרגיש המטופל ברטט על העור.
  • חגורות גב המצוידות בסוללות אשר גורמות ליצירת חום באזור הפגוע.
  • חגורות גב צלב מיוחדות שנועדו לשברים יציבים. הן מקבעות את הגב ומגבילות את חופש התנועה. מתאימות לכאבי גב הנובעים מתאונות היוצרות שברים.
  • חגורות גב אחרות מוצעות לאנשים אשר עברו ניתוחי בטן. הן מקלות על הכאב על ידי הרמה עדינה של הבטן.

חגורות בהתאמה אישית למטופל

יצרנים שונים מייצרים חגורות גב בעלי מפרטים מגוונים וכל אחד יכול למצוא את אלו המתאימות לו ולצרכיו. החגורות מופיעות במידות המותאמות לאנשים בעלי מידות גוף שונות. מומלץ לפנות לרופא כאשר כאבי הגב נמשכים לאחר כששה שבועות, כאשר הכאבים מוקרנים לרגליים, כאשר יש חולשה או הפרעה בסוגרים ובמצבים קריטיים אחרים. הטיפולים המקובלים לבעיות אלו הם, לרוב, משככי כאבים וזימון לפיזיותרפיסט אשר ייעץ לגבי התנהגות במצב זה. הוא ילמד את הסובלים תרגילים שמטרתם שיפור טווחי תנועה על מנת להחזירם לפעילות שגרתית מהר ככל האפשר.

טיפולים נוספים קיימים הם: הזרקת תרופות שונות, כירופרקטיקה ומתיחות, טיפולי אולטרא סאונד ובמקרים קיצוניים, ניתוחים ופרוצדורות חודרניות אחרות. לצד טיפולים אלו ממליצים מומחים גם לחמם את האזור בעזרת כריות חימום אשר תפקידם להרגיע כאבים. ככלל ההמלצה הגורפת בעת כאבי גב היא להימנע משכיבה ולבצע פעילות גופנית המתאימה למצב ולעצמת הבעיה. ציוד אורטופדי שמיוצר על ידי יצרן בעל מוניטין בתחום הוא כמובן מומלץ לצורך הטיפול.