צרו קשרצרו קשר

שיאצו לנשים בהריון

שיאצו היא שיטת טיפול שנעשית באמצעות מגע ומוצאה במזרח אסיה. הטיפול מתאים לאנשים שונים שנמצאים בסיטואציות שונות, ובין היתר, גם לנשים בתקופת ההיריון. הטיפול פועל על הפאן הפיזי ועל הרגשי כאחד. התורה גורסת כי בגוף יש מרידיאנים שהינם ערוצי אנרגיה שנמתחים לאורכו. במצבים מסוימים כמו הריון האיזון בגוף מופר. באמצעות הטיפול מנסים לאזן בין תקיעות רגשית או פיזית, בין תחושת עומס ותחושת חולשה וכדומה. השיאצו לאישה בהיריון תומך במערכות הגוף המשתתפות בשמירה ובהתפתחות ההיריון.

תקופת ההיריון מאופיינת באינטנסיביות רבה מבחינה רגשית ופיזית. האישה מוצפת הורמונים, ובנוסף, העומס הגופני על גופה מתגבר בשל העובר המתפתח. שיאצו הוא סוג של מסע פנימי. מפגש בין העולם הרגשי והפיזי אצל האישה תורם ליצירת זמן ומרחב שמאפשרים לה להתחבר ולהגיש טוב יותר עם גופה. בתקופת ההיריון יש תופעות שונות כמו: כאבי גב תחתון, בחילות, דיכאון, בצקות, כאבי ראש, חרדות, דיכאון ועוד. השיאצו יכול לסייע לאישה להתגבר על התופעות הללו ולהביא להקלה משמעותית.

תהליך הטיפול

תהליך הטיפול כולל מספר שלבים. הפגישה הראשונה או חלק ממנה נועדה לאבחון המצב, להקשבה לבעיות בהן נתקלת האישה ולסיבות שהניעו אותה להגיע לטיפול. האבחון, על פי תורת השיאצו, נעשה על ידי בדיקת הדופק, לשון, אבחנת בטן וכדומה. לאחר מכן, יתחיל המטפל בסדרת לחיצות בנקודות שונות נדרשות. הלחיצות נעשות בעיקר באמצעות אגודלי אצבעות הידיים, אבל יש מקרים בהם משתמשים ברגליים, במרפקים ובחלקי גפיים אחרים. חלק מהטיפול כולל סיבובים של מרפקי הידיים והרגליים. לדוגמא: עיסוי נקודה הנמצאת על יד שורש כף היד יכולה להקל על הבחילות ולשפר משמעותית את ההרגשה רעה. לחיצות על נקודות שונות מביאות גם להקלה מכאבי גב שנשים רבות בהריון סובלות מהם תכופות, מיטיבות עם כאבי גפיים ומשפרת מאוד את זרימת הדם.

המטופלת שוכבת על מיטת טיפולים עם סדינים וכריות לתמיכה. הטיפול נעשה כאשר היא עם ביגוד מלא ונוח, וחליפות טרנינג מקובלות ומתאימות מאוד בסיטואציה הזאת. השכיבה הינה על הגב או הצד בהתאם לצורך ולהנחיות המטפל. טיפול שיאצו הינו חווייתי מאוד וניתן לשלב בו תרגילי נשימה, תרגילי דמיון מודרך ועוד אחרים מקובלים. הטיפול עצמו אינו כואב ואפילו מענג. תחושת הלחץ יוצרת תחושת חיבוק לאברים שונים, עושה טוב לגוף ולנפש ותורמת לאיזון ורגיעה. כל טיפול אורך כ 45 דקות ובמהלכו נהנית האישה מזמן איכות ששייך בלעדית לה. ניתן לקבל סדרת טיפולים שכוללים מספר פגישות לאורך תקופת ההיריון.

הרפואה המזרח אסייתית נחשבת אמנם לאלטרנטיבית אבל גם הרפואה המסורתית והקונבנציונאלית מכירה בחשיבותה ומאמצת אותה אל חיקה. מומלץ לקבל טיפולים אצל מומחים לשיאצו שהינם בעלי ידע וניסיון רב בתחום. הריון אינו מחלה אלא נועד להביא חיים חדשים ואושר להורים, ומן הראוי, שיתנהל בקלות וללא מתחים ומכאובים מיותרים.