צרו קשרצרו קשר

שיטות טיפול חדשניות לכאבי גב

כאבי גב נחשבים לאחת הרעות החולות של העולם המערבי. העובדה שרובינו לא מתעמלים מספקים, לוקים במשקל יתר ואף יושבים בצורה לא נכונה, גורמת לכך שתשעים אחוזים מהאוכלוסייה יסבלו מכאבי גב במהלך חייהם. יחד עם זאת, בשנים האחרונות אנו רואים מעבר מטיפול תרופתי לטיפול משמר – הנה כמה השיטות הבולטות בתחום.

שיטות טיפול שמבוססות על ירידה במשקל

העובדה שחלק ניכר מהכאבים נגמרים בעקבות עומס על החוליות והדיסקים שבגופנו, הולידו מגוון של שיטות טיפול אשר מתבססות על ירידה במשקל. אך לא מדובר על חדר הכושר המוכר, מדובר במכשירים אשר יוצרים וויברציות באזורי השומן המרכזיים ומאפשרים ירידה מתודית במשקל. העובדה היא שרבים מהמטופלים מדווחים על שיפור ביכולות התנועה והפחתה משמעותית בכאבים לאחר זמן של מספר חודשים, אולם חשוב לדעת שהשיטה לא מתאימה לכולם.

שיטות טיפול שעושות שימוש בחיזוק השרירים

טכניקה חדשה אשר עושה שימוש בחשמל בכדי לחזק את השרירים סביב האזור הכואב נחשבת לאחד הפיתוחים האחרונים בעולם האורתופדיה. מכשיר טנס משולב  EMSמאפשר להזרים לשרירים החלשים פולסים קטנים של אנרגיה חשמלית בכדי לעודד את הפעילות שלהם ולהגדיל את מסת הדם שמצטברת במקום. בתוך כך, אנו עדים לחיזוק של השרירים הדואבים ויצירה של מעטפת חזקה אשר מפחיתה את הכאבים הכרוניים.

שיטות טיפול אשר מדמות את הדיקור הסיני המסורתי

בשנים האחרונות גוברת המודעות למגוון הטיפולים המשלימים שיש אך גם למחיר הכלכלי הגבוה שהם גובים מכל אחד מאיתנו. לכן, לקראת העשור השליש של שנות האלפיים, אנו רואים כיצד מדענים רבים מבקשים ליצור שיטות טיפל שמתחשבות במרדיאנים ( קווי המתאר של גופנו). כך שהכניסה של מגוון של מכשירים חשמליים שניתן להציב אותם על הנקודות הצ'י השונות שקיימות אצל כל אחד מאיתנו היא בגדר בשורה של ממש.

שיטות טיפול שמטפלות במקור הבעיה ולא בתסמינים

משום שמרביתנו לא רוצים ליטול כדורים נוגדי דלקות לאורך זמן ( הפגיעה בכבד הינה עצומה), ניתן לראות שורה של שיטות אשר ממטפלות במקור הבעיה. למעשה בעזרת רתימת מכשיר טנס משולב EMS לארסנל הטיפולים שלכם, ניתן לטפל בדלקות רבות בעזרת נגיעות של חשמל. העובדה שניתן לעשות סדרה של טיפולים לכל אזור ולדמות מגוון של מסאג'ים, גורמת לשיטה להיות רלוונטית לרבים.

שיטות טיפול שמביאות את הציוד הפיזיותרפיסטי לכל מי שסובל מכאבי גב כרוניים

השינויים הטכנולוגיים מאפשרים לנו להמיר את המכשירים הפיזיותרפיסטים הגדולים בחלופות ניידות וקלות יותר. למעשה, לא רחוק היום שבו כל הציוד של הפיזיותרפיסטים יהיה נגיש לכל מטופל וניתן יהיה להציב אותו בסלון הביתי. עד שזה יתרחש, ניתן לראות כיצד טכניקת המולטי אי.מ.סי , חודרת לאט לאט לשוק הפרא רפואי. העובדה שטכניקה זו מאפשרת בחירה של עוצמת הטיפול וסגנון הטיפול, היא בגדר בשורה של ממש לרבים.

לסיכום, אין ספק שמגוון הפיתוחים הטכנולוגיים שנמצאים מעבר לפינה, עשויים לשנות את כל מה שידענו את הטיפול בכאבי גב. העובדה שכבר היום יש טכניקות טיפול לא פולשניות אשר עושות שימוש בפולסים חשמליים, היא בגדר הבטחה לעתיד טוב יותר עבור מטופלים רבים.