צרו קשרצרו קשר

שמירה על גב בריא - 6 טיפים ורעיונות

אחד האזורים בגוף אשר נחשב לכואב ביותר בגוף האדם, הוא הגב, בזמן שניהול אורח חיים יושבני, יציבה שאינה טובה, בעיות כמו פלטפוס, דלקות, תזוזות לא נכונות, ופגיעות של שרירים - עלולים לגרום לכאבי גב במידה רבה. בכך רבים מתלוננים על כאבי גב כרוניים, כאלה שחוזרים מפעם לפעם, או נשארים לעד.

כדי להקל על כאבים, אפשר לנקוט במגוון פעולות בעוד שאבחנה נכונה חשובה כדי להתאים את הטיפול לגורם הכאב. אז כיצד אפשר לשמור על גב בריא? הנה כמה שיטות טובות:

קניית מדרסים

לעיתים, מה שגורם לכאבי הגב היא הליכה שאינה יציבה, כמו גם בחירה בנעליים בעלות עקב גבוה, או כאלה שלא מותאמות בדיוק אל כף הרגל. על מנת להקל על הכאבים, אפשר באמצעות סיוע של חנויות מדרסים: לבצע התאמת של מדרסים לכף הרגל ואף לרכוש נעליים אורתופדיות שיעזרו להקל על כאבים.

קבלת מידע אודות כאבי גב

אחת הדרכים להתמודד עם כאבים, נעשית באמצעות קבלת מידע שימושי על כאבי גב. כיום ישנם אתרים שנפתחים מטעם מומחים שמקנים מידע חינמי על כאבי גב, כמו גם אודות שיטות טיפול והדרך להתמודד עם כאבים.

באמצעות עיון במידע רפואי מקצועי, תוכלו להבין יותר על הגורמים לכאב, תוכלו לדעת כיצד מאבחנים את מקור הכאב, ומהן השיטות לטיפול או להקלה בסימפטומים שגורמים לכאבים. באתרים ייעודיים בהם ישנו מידע על כאבי גב, ניתן לקבל הפנייה אל מרפאות מומחים שיכולים לסייע לכם להפטר מכאבים.

אבחון מקצועי

לאחר שקראתם חומר וקיבלתם מידע באתרים מקצועיים, חשוב לגשת אל מרפאות שעוסקות בכאבי גב ולקבל אבחנה מדויקת אודות המקור והסיבה לכאב. במרפאות פרטיות ניתן לקבל את כל היחס ותשומת הלב, כמו גם לערוך בדיקות יעילות, לבצע צילומים לגב ובדיקת החוליות, לאבחן את הכאב בגב תחתון, בחגורת כתפיים וכדומה, ובכך לקבל טיפול מתאים.

שימוש בתרופות

נסו להימנע משימוש בתרופות באורח קבוע, משום שהגוף שלנו מסתגל עם הזמן למשככי כאבים. בשל כך יש לאבחן את הבעיה הפיזית ולקבל טיפול מתאים על ידי מומחים. רצוי להיעזר בתוספי תזונה בהם יש סידן וחומרים שמחזקים את העצמות ולבנות תפריט תזונה מותאם אישית על ידי נטורופת.

ביצוע פעילות גופנית

כפי שהזכרנו, אורח חיים יושבני עלול לגרום לכאבי גב. לכן חשוב למצוא פעילות גופנית מתאימה כמו: יוגה, פילטיס, פלדנקרייז, שחיה ועוד, תוך התאמת סוג האימון למצב הבריאותי שלכם. ייעוץ של מומחים בטיפול בכאבים כרוניים יכול לכוון אתכם אל האימון המתאים. 

סיוע של מומחים ברפואה משלימה

גם סיוע של מומחים ברפואה המשלימה יכול לעזור, בעיקר בעת בחירת עיסוי מתאים, טיפול בדיקור, קבלת טיפולים ברפואה הסינית וכדומה. באמצעות כול אלה - המצב הבריאותי שלכם יכול בהחלט להשתפר.